i


V červenci a srpnu nabízíme týdenní pobyty:

Aktuální volné termíny:

13.7. - 20.7.

27.7. - 3.8.

3.8. - 10.8.

17.8. - 24.8.

24.8. - 31.8.


Teplické skály

Teplické skály

Teplické skalní město je od našeho kempu vzdálené přibližně 10 km a leží na spojnici mezi horou Ostaš a komplexem Adršpašských skal. Je možné navštívit obě skalní města v jeden den, oba prohlídkové okruhy lze také spojit do jedné trasy.

Do Teplických skal se dostanete stejně jako do Adršpachu buďto vlastním autem nebo můžete zvolit variantu prostředků hromadné dopravy. Výchozí vlakovou i autobusovou zastávkou se pro Vás v tomto případě opět stane vesnice Žďár nad Metují. Na vlakovou zastávku se můžete dostat od parkoviště z Ostaše pěšky po cyklostezce 4003 – délka necelé 3 km) nebo můžete k zastávce přijet autem a nechat jej zde zaparkované. Cesta vlakem zabere cca 20 minut.

Autobusová zastávka leží naproti obecnímu úřadu Žďár nad Metují, při cestě pěšky je potřeba odbočit z cyklotrasy 4003 na křižovatce s cyklotrasou 22 doleva a po necelých 200 m dorazíte do cíle (Odkaz na mapy.cz). I zde je možnost nechat zaparkované auto - před obecním úřadem. Konečná stanice je pro vás Teplice nad Metují skály a cesta zabere cca 30 minut.

Turistický okruh

Turistický okruh je veden po modré značce a je dlouhý necelých 6 km. Na celou prohlídku je potřeba si vyhradit přibližně tři hodiny v závislosti na fyzické zdatnosti skupiny či jednotlivce. I zde je potřeba nejdříve projít pokladnou a zaplatit vstupenky za prohlídkový okruh, k dispozici jsou také různé mapy a upomínkové předměty. Pak již můžete na trase obdivovat pozůstatky středověkého hradu Střmen, věže Velkého chrámového náměstí, Martinskou stěnu a mnohé další zajímavé útvary, které zde do pískovce vyhlodal zub času za dlouhá staletí.

Veškeré podrobné informace, potřebné k návštěvě destinace naleznete zde: Teplické skály