i


V červenci a srpnu nabízíme týdenní pobyty:

Aktuální volné termíny:

13.7. - 20.7.

27.7. - 3.8.

3.8. - 10.8.

17.8. - 24.8.

24.8. - 31.8.


Stolová hora Ostaš

Kočičí hrad

V samotném srdci skalních masivů Adršpašsko-Teplických skal a Broumovských stěn se nachází méně známý, avšak stejně turisticky zajímavý komplex pískovcových věží horního a dolního labyrintu, tyčící se na vrcholu stolové hory Ostaš. Tato destinace je snadno přistupná z chatové osady a v posledních letech se stala hojně vyhledávaným cílem osob všech věkových i sportovních kategorií. Na své si zde přijdou zdatní horolezci, příznivci boulderingu, vášniví fotografové, turisti i prostí milovníci panenské přírody.

Výhodou oproti značně proslulým Adršpašsko-Teplickým masivům je zde volnost pohybu mezi skalami bez jakýchkoli omezení turistickými chodníky či nutnosti platit poplatky za vstup. Pokud se Ostaš stane cílem vašeho cyklistického výletu, je zde možnost zaparkování kola přímo v areálu kempu a pro majitele elektrokol je k dispozici elektrická dobíjecí stanice. Odpoledne strávené ve skalách si můžete zpříjemnit občerstvením v našem kiosku či restauraci a pro nejmenší členy rodiny je k dispozici také dětské hřiště.

Horní labyrint

Pokud se vydáte přímo z kempu po modré turistické trase, dorazíte do bludiště horního skalního labyrintu. Cesta vede zpočátku po kamenné lesní stezce, která bývá za deštivého počasí značně rozbahněná. Po cca 500 metrech chůze do příkrého kopce dorazíte ke skalnímu „náměstí“, kde začíná vstup do bludiště. Celá prohlídková trasa bludiště zabere cca 1 hodinu času (délka 2 km) a je velmi dobře značena modrou barvou a rozcestníky. Často jsou k vidění cedule s názvy jednotlivých skalních útvarů či vyhlídkových míst. Trasa je vedena místy úzkými průrvami mezi skalami, občas je také potřeba zdolat několik skalních či dřevěných schodů a lávek. Celá scenérie je zakončena Frýdlantskou vyhlídkou, ze které lze vidět okolní vesnice i věže dolního labyrintu. Za příznivých podmínek je vidět i vrchol Sněžky, která se tyčí v 40 km vzdáleném Krkonošském národním parku. Prohlídku bludiště lze doporučit rodinám s dětmi a všem aktivním jedincům, kteří se zabaví při zdolávání klikatého terénu a objevování tajemných zákoutí zajímavých přírodních útvarů. Nezbytným vybavením je pevná obuv bez podpatků a přiměřená fyzická kondice.

Ostaš horní labyrint

Dolní labyrint

Pokud zvolíte zelenou turistickou trasu, začínající také přímo v kempu, dojdete lesní pěšinou k rozcestníku, který vás navede přes skalní labyrint Sluje Českých bratří až ke Kočičímu hradu. Cesta je opět vedena svažitým terénem s nutností zdolávat schody, lávky či úzké skalní průrvy. Oproti hornímu labyrintu jsou zdejší skalní útvary masivnější, místy tvoří celé plotny – tolik oblíbené a vyhledávané horolezci. Jakmile dojdete ke skalnímu útvaru Kočičí hrad, ohromí vás záplava světlého písku, ve kterém s oblibou děti i dospělí vytvářejí pískové hrady a všelijaké jiné stavby. Celý okruh zabere cca 1,5 hod. času, délka trasy je 3 km. Zpět do kempu je nutné projít stejnou cestou. Samozřejmostí pro tento výlet je opět pevná obuv bez podpatků a přiměřená fyzická zdatnost.

Ostaš dolní labyrint

Ostaš ráj horolezců

Lezení na pískovcových skalách hory Ostaš má již dlouholetou tradici. Skalní město nabízí cesty různých typů obtížnosti na skalní věže či okrajové skály. Všechny cesty jsou popsány v horolezeckém průvodci, který je možné zakoupit u nás v kiosku. S rostoucí popularitou boulderového lezení vznikl průvodce Bouldertopo, který lze u nás taktéž zakoupit. Ostaš patří mezi vyhledávané lezecké lokality na Broumovsku a Adršpašsku. Jako jediný kemp v okolí Adršpachu nabízíme ubytování v těsné blízkosti skalního města. Lezení je povoleno celoročně a vstup do skalního města je bez poplatku.

Ostaš boulder průvodce